Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tituly za zisk CACT

26. 9. 2013

 

  Šampionáty ČMKUpro chrty za zisk CACT v dostihu či coursingu
Udělování titulů pro dostihy a coursing se řídí řádem: Řád pro udělování titulů - „ŠAMPIÓN PRÁCE ČR“.
Podmínky pro zadávání čekatelství na šampionát „CACT“
Čekatelství na pracovní šampionát „CACT“ mohou získat všechna plemena chrtů (skupina FCI 10) a dále tato plemena (skupina FCI 5) faraónský pes, sicilský chrt, ibizský podenco, kanárský podenco, portugalský podengo, basenji, a národně uznaná plemena dlouhosrstý whippet a chortaja borzaja.
CACT se zadává v kategoriích dospělých a sprinterů (neuděluje se seniorům a mladým).
CACT se uděluje za vítězství v dostizích a coursinzích vypsaných se zadáváním CACT. Pes, který doběhne na druhém místě, získá Res. CACT. Na coursingu musí současně i získat nejméně 2/3 možného celkového počtu bodů (platí pro CACT i Res. CACT).
Jsou-li na startu jednoho plemene nejméně 3 psi a 3 feny, přidělí se CACT v každém pohlaví. Jsou-li na startu v jednom pohlaví méně než 3 jedinci uděluje se jeden CACT v plemeni. Pokud jsou na startu jednoho plemene méně než 3 jedinci, CACT se neuděluje.
Jako potvrzení o získání čekatelství CACT (Res. CACT) obdrží majitel psa kartu CACT (Res. CACT). Karty CACT si na závod zajišťuje pořadatel. Každou CACTovou kartu lze použít pouze 1x - buď k titulu Šampiona práce ČR, Dostihového šampiona ČR, Coursingového šampiona ČR, nebo Šampiona krásy a výkonu ČR.
Podmínky pro udělení titulu „ŠAMPION PRÁCE ČR - dostih
K získání tohoto titulu musí pes/fena získat:
1. 3x čekatelství CACT z dostihu  a to nejméně ve dvou závodních sezonách (jedna sezona = kalendářní rok).
2. CACT muže získat i pes/fena, kteří již titul Šampión práce ČR mají, pak Res. CACT platí jako CACT. Potvrzení titulu si majitel s Res. CACT ověří na sekretariátu ČMKU.
Titul uděluje ČMKU na základě dokladů předložených majitelem psa/feny, tj. tří CACT karet z dostihu a průkazu původu psa/feny. Potvrzení o zisku šampionatu (diplom) je vystaven zdarma.
Podmínky pro udělení titulu „ŠAMPION PRÁCE ČR - coursing
K získání tohoto titulu musí pes/fena získat:
1. 3x čekatelství CACT z coursingu  a to nejméně ve dvou závodních sezonách (jedna sezona = kalendářní rok).
2. CACT muže získat i pes/fena, kteří již titul Šampión práce ČR mají, pak Res. CACT platí jako CACT. Potvrzení titulu si majitel s Res. CACT ověří na sekretariátu ČMKU.
Titul uděluje ČMKU na základě dokladů předložených majitelem psa/feny, tj. tří CACT karet z coursingu a průkazu původu psa/feny Vystavení DIPLOMU je zdarma.

 

Podmínky pro udělení titulu „DOSTIHOVÝ ŠAMPION ČR
 
K získání tohoto titulu musí pes/fena získat:
1. 3x čekatelství CACT z dostihu a to nejméně ve dvou závodních sezonách (jedna sezona = kalendářní rok).
2. K tomu dále ocenění nejméně „velmi dobrý“, ve věku nad 15 měsíců (a to ve třídách: mezitřída, otevřená, pracovní, šampionů, vítězů), od dvou různých rozhodčích ze dvou výstav zastřešených ČMKU.
3. Získá-li CACT pes/fena, který již má potvrzený titul Dostihový šampion ČR, platí Res. CACT jako CACT. Potvrzení titulu si majitel s Res. CACT ověří na sekretariátu ČMKU.
Titul uděluje ČMKU na základě dokladů předložených majitelem psa/feny, tj. tří CACT karet z dostihu, výstavních posudků a průkazu původu psa/feny. Vystavení titulu (diplomu) podléhá zpoplatnění 150 kč
Podmínky pro udělení titulu „ COURSINGOVÝ ŠAMPION ČR
 
K získání tohoto titulu musí pes/fena získat:
1. 3x čekatelství CACT z coursingu a to nejméně ve dvou závodních sezonách (jedna sezona = kalendářní rok).
2. K tomu dále ocenění nejméně „velmi dobrý“, ve věku nad 15 měsíců (a to ve třídách: mezitřída, otevřená, pracovní, šampionů, vítězů), od dvou různých rozhodčích ze dvou výstav zastřešených ČMKU.
3. Získá-li CACT pes/fena, který již má potvrzený titul Coursingový  šampion ČR, platí Res. CACT jako CACT. Potvrzení titulu si majitel s Res. CACT ověří na sekretariátu ČMKU.
Titul uděluje ČMKU na základě dokladů předložených majitelem psa/feny, tj. tří CACT karet z coursingu , výstavních posudků a průkazu původu psa/feny. Diplom je vystaven zdarma.
Podmínky pro udělení titulu „ŠAMPION KRÁSY A VÝKONU ČR“
K získání tohoto titulu musí pes/fena získat, a to nejméně ve dvou závodních sezonách, a nejméně ve dvou výstavních sezonách (jedna sezona = kalendářní rok):
1.      3x čekatelství CACT z dostihu, či coursingu.
2.      3x čekatelství CAC nejméně od dvou různých rozhodčích.
CAC kartu lze použít jen 1x, nelze použít kartu, která byla již použita k udělení jiného titulu (Ch, GrCh).
3.      Musí se na závodech s udělováním CACT (musí být nejméně tři jedinci v plemeni na startu) nejméně 5x umístit v 1. polovině startovního pole (= v případě lichého počtu startujících se zaokrouhluje na celé číslo směrem dolů), a na coursingu současně i získat nejméně 2/3 možného celkového počtu bodů.
4.      CACT muže získat i pes/fena, kteří již titul Šampion krásy a výkonu ČR mají, pak Res. CACT platí jako CACT. Potvrzení titulu si majitel s Res. CACT ověří na sekretariátu ČMKU.
Titul uděluje ČMKU na základě dokladů předložených majitelem psa/feny, tj. tří CACT karet z dostihu/coursingu, tří karet CAC, kopie Dostihové licence s vyznačenými potřebnými pěti závody a průkazu původu psa. DIPLOM  je vystaven zdarma.
.
 

 

 
 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Statistiky

Online: 1
Celkem: 143260
Měsíc: 780
Den: 48