Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z jedníní CdL komise FCI 16.6.2016

18. 11. 2016

16.6.2016 Veľké Pole (SK)

Zasedání CdL komise FCI

 • Předsedal Johny Hedberg (S)
 • Přivítání moderátorem bylo doplněno uvítáním ze strany pořadatele ME v coursingu panem Vojtekem, které bylo spojeno s přípitkem.
 • Proběhly volby předsedy CdL a sekretáře. Kandidáti na předsedu – Martin Haas (D), Christian Martin (F) a Maria Stenberg (Fin). Zvolena byla Maria Stenberg (8 hlasy). Na sekretáře kandidovali –Chris Bekker (Nl) a Tiina Sarjanen (Fin). Zvolen byl Chris Bekker (9 hlasů).
 • Odsouhlasili jsme zápis z Helsinek 2015.
 • Databáze – některé státy neposílají do databáze vůbec žádné údaje, některé ano. Ztratila svůj původní smysl kontroly měření. Bude dále fungovat a státy budou do databáze posílat své záznamy, ale bude tam sloupec navíc, kde budeme zapisovat kontrolní měření na MS nebo ME, každý pes bude muset tímto měření na MS či ME projít jednou za život, platné od 2017.
 • Existuje dokument “Průvodce pro rozhodčí” jako doporučený materiál komise.
 • Data na 2017 – Coursing Lotzwil (Ch) 30.6.-2.7. 2017 Dostihy Alsonemedi (HU) 2.-3.9. 2017
 • Data na 2018 – Coursing – Dánsko 22.-24. 6. 2018 Dostihy – Belgie (asi první víkend v září, jako vždy)
 • Kadidatury dále se budou řešit příští rok.
 •  Uzávěrky na ME či MS musí být 3 týdny před šampionátem.
 • Potvrzování zápisu ze zasedání CdL komise musí mít 2 potvrzovatele, kteří překotrolují zápis po zapsání, před publikováním. Zápis musí být do 6ti týdnů po zasedání. Následně po kontrole musí být předán na FCI. 4 osoby potvrzující zápis – DK, N, S, B.
 • Cena přihlášky na ME v coursing stanovena 35,-Euro.
 •  Rozhodčí, který bude posuzovat na ME dostane od pořadatele 35,-Euro, plus jídlo na den co posuzuje a campingové místo. Bez cestovních náhrad. Platné od 1.1. 2017
 • Cdl webová stránka :http://www.fci-cdl.org
 • Italský chrtík bude běhat pouze s košíkem.
 • Pro whippet feny zůstává limitní výška pro běhání v normální kategorii na 48 cm. U whippetů a italských chrtíků zůstává povinné měření 2 x – první při získávání licence a druhé před novou sezónou, ale po dovršení 2 roku věku. Pohyb psa (prochozením majitelem během procedury měření) mezi jednotlivými měřeními by měl být po 3 a po 5 měření minimálně. Měření by mělo probíhat na tichém místě, bez narušování lidmi. Bylo konstatováno, že majitel nemá právo zastavit měření, pokud tak učiní, pes je automaticky umístěn v kategorii sprinter do dalšího konečného přeměření. Pokud měření přeruší rozhodčí, pes může nastoupit znovu na přeměření a začíná se od 0. Pokud, ale už byla půlka měření provedena, nelze ukončit. Měřící osobou může být kdokoliv, nemusí být rozhodčí....záleží na národním svazu, jaká pravidla nastaví. Protest proti výšce smí být podán procedurou popsanou v řádu. Jak a kam se skládá kauce bude popsáno sekretářem a přiřazeno k tomuto bodu. Informace o protestech bude sekretář CdL posílat všem členským státům. Kategorie sprinter zůstává na ME a MS, pořadatel je povinnen tyto kategorie vypsat. Na národní úrovni mohou běhat i ti větší, dle národního řádu. V licenci musí být uvedený údaj zda je nad nebo pod výšku (ne 48, nebo 51, apod.). Všechna měření všech států by měla být v databázi a musí být primárně respektována všemi pořadateli.
 • Pokud členská země nemá dostihovou dráhu nebo nepořádá žádný coursing, je možné si licenční zkoušky splnit v jiné zemi, ale licenční kartu musí vydat národní svaz, kde má majitel trvalé bydliště.
 • Funkcionáři na coursincích a dostizích nesmí 6 hodin před akcí požívat alkohol.
 • V mezinárodním řádu :

Kůži je možno měnit i během kategorie po poradě s rozhodčími a pouze vyžaduje-li to situace (je příliš malá, není vidět  apod.)

Bod 1.9.4. zůstává možnost druhé šance pro získání licence.

Bod 2.2. zůstávají nezměněné počty startujících.

Bod 3.3. se mění tak, že nemusí být úhel do 60ti stupňů, nové znění: adaptovat vzdálenosti a úhly mezi kladkami pro malá plemena zvlášť a velká také zvlášť.

Bod 3.5.1. Dečky mohou být červená a bílá, jinak žádná jiná barva, ani doplňky či reklamy na dečkách nejsou povoleny.

Bod 3.7. popisy u tohoto bodu jsou obecné,

Více bude v dokumentu “Průvodce rozhodčího”, bodování bez změny tzn. Max. 20 bodů. Z dokumentu budou odstraněny speciality jednotlivých států.

Bod 3.8.1. ředitel závodu nemůže rozhodnout o předčasném startu, rozhodují rozhodčí ve spolupráci se startérem.

Bod 4.2.- 4.5. pořadatel musí dodržovat řády a MUSÍ vystavovat certifikáty.

Bod 4.8.2. pro kvalifikaci musí pes DOKONČIT 2 závody!

Bod 4.8.2. zůstává.

Bylo navrženo a odsouhlaseno, že bodovat coursing na ME by mělo 5 rozhodčích a měl by se dělat průměr z těchto 5ti čísel. (7 pro tento systém).

Bod 4.15.1. 11 delegátů bylo pro postup 6ti nejrychlejších do finale A, u greyhoundů bylo 10 delegátů pro systém 1 běh + 1 fakultativní a následně finale A pro 6 nejrychlejších

.

 • Celé jednání probíhalo ve velmi přátelském duchu, který podtrhla volba nové presidentky. Diskutovala se možnost scházet se dvakrát ročně, vzhledem k problémům, které jsou, ale také vzhledem k tomu, že jeden den a ještě před ME je málo pro projednání všech témat. Zatím se budeme scházet pouze jednou ročně, ale tato varianta zůstane na programu jednání příště.

Zprávu sepsala Veronika Chrpová –CdL delegát za Českou republiku

zdroj : http://www.cmku.cz

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Statistiky

Online: 2
Celkem: 87635
Měsíc: 1857
Den: 84